ICASSI (International Committee of Adlerian Summer Schools and Institutes) je nezisková vzdelávacia organizácia, ktorej cieľom je pomáhať odborníkom, študentom aj laikom dozvedieť sa o učení Adlera a Dreikursa a šíriť ich nadčasové myšlienky. Rudolf Dreikurs, mladší kolega Adlera, založil ICASSI v roku 1962 a práve vtedy bola v Dánsku zorganizovaná aj prvá letná škola. Odvtedy sa koná každý rok v inej krajine. V roku 2015, sa v Írsku konal už 48. ročník a bol to skutočne komplexný a obohacujúci vzdelávací zážitok plný nových nápadov a podnetných myšlienok.

Detaily podujatia

26.07.2015 – 08.08.2015
Dublin, Írsko

O podujatí
Podujatie je medzinárodné a spája jedných z najváženejších odborníkov v tejto oblasti z mnohých krajín sveta.

 

Je určené pre:

 • poradcov a psychoterapeutov
 • psychológov a sociálnych pracovníkov
 • učiteľov
 • biznismenov
 • koučov
 • duchovných
 • rodiny s deťmi
 • deti a mladých
 • zdravotníckych pracovníkov
 • ľudí, ktorí sa zaujímajú o psychológiu Alfreda Adlera a Rudolfa Dreikursa
 • ľudí, ktorí by chceli lepšie porozumieť sami sebe a svojim vzťahom

 

Zdroj: brožúra ICASSI 2015 – na stiahnutie tu:

V angličtine: http://icassi.net/wp-content/uploads/2014/12/ICASSI-Program-US-2015-single-page-smaller-file.pdf

V nemčine: http://icassi.net/wp-content/uploads/2014/12/ICASSI-Program-Deutsch-2015-single-pages-Smaller-size.pdf

 

(Fotografia – zdroj)

Témy a program

Témy a program

Účastníci si mohli vybrať zo širokého spektra kurzov, týkajúcich sa teórie a techník Adlera a Dreikursa, s aplikáciou v poradenstve a terapii, v pracovnej oblasti, v škole, rodine a mnohých iných. Samozrejmosťou boli aj zážitkové workshopy a účastníci sa mohli tešiť aj na voliteľné prednášky týkajúce sa špecifických záujmov. Kurzy boli prednášané v angličtine a v nemčine. Pripravený bol aj tradičný program pre tínedžerov a deti od 4 do 11 rokov pod vedením multilingválnych lektorov. Účastníci si mohli vybrať, či sa podujatia zúčastnia počas celého trvania, alebo len jedného týždňa. Týždeň bol naplánovaný tak, aby sa striedalo učenie s rôznymi sociálnymi udalosťami, na ktorých bolo možné spoznať ľudí z rozličných častí sveta.

Prednášajúci

Na letnej škole v Írsku sme sa mohli tešiť napríklad na Zivit Abramson, Marion Balla, Johna Bittera, Evu Dreikurs Ferguson, Antheu Millar, Franka Waltona, Thea Joostena, Paula Rasmussena a mnohých iných vynikajúcich lektorov a odborníkov.

Viac sa o nich môžete dozvedieť na stránke podujatia: http://icassi.net/icassi-faculty/

Miesto konania

Miestom konania bolo hlavné mesto Írska, Dublin. Írsko je krajinou, ktorej život vdýchli leprechauni, a v ktorej popri vzdelávaní účastníci ocenili nádherné mestá, prírodu, staré zámky a bohatú históriu.

Prednášky sa konali na Dublin City University.